Sport to zdrowie

rowerNiebanalne… pewnie słyszałaś to nie raz. Bo to fakt. W zdrowym ciele – zdrowy duch. Warto uprawiać sport dla własnego lepszego samopoczucia. Niekoniecznie – dla zrzucania zbędnych kilogramów czy dla utrzymania figury – jeśli nie będziesz się ruszać prędzej czy później wylądujesz u lekarza z problemami ze stawami, mięśniami czy brakiem wydolności płuc.

Kiedyś ludzie musieli się ruszać – i tak nas stworzyła natura. Trzeba było polować, pracować na polu – nie tylko ruszać nadgarstkiem i palcami podczas stukania w klawiaturę. To nie jest naturalne – kiedy siedzimy 16 godzin dziennie na tyłku i „ruszamy” tylko swoimi szarymi komórkami.

Przyznaję – sama nie byłam święta, ale odkąd się przeprowadziłam (swoją drogą fajną firmę znalazłam – http://www.rwtrans.pl) – dojeżdżam do pracy codziennie rowerem. W zimę – mam zamiar biegać. I po pierwsze – oszczędzam pieniądze na biletach czy paliwie, a po drugie – łącze przyjemne z pożytecznym. Nie muszę się też zastanawiać – kiedy uprawiać sport – bo robię to jednocześnie z tym, co muszę:-) Polecam każdemu!